poniedziałek, 31 sierpnia 2015

"Wybrana o zmroku" C. C. Hunter

Autor: C. C. Hunter
Tytuł oryginalny:
Chosen at Nightfall
Seria Wodospady Cienia. Tom 5
Wydawnictwo Feeria Young
Data wydania: 26 sierpnia 2015
Liczba stron: 432
Kategoria: fantasy, literatura młodzieżowa, paranormal romance

Moja ocena: 10/10


Piękne zakończenie serii.


Więc nadszedł ten czas, w którym musimy sięgnąć po ostatni tom serii „Wodospady Cienia”. Z wielką radością i dumą stwierdzam, że jest to jedna z moich ulubionych serii fantastycznych. I wiem, że autorka przygodami Kylie Galen zdobyła serca wielu czytelników. Nie dziwię się – „Wodospady Cienia” zasługują na serce każdego czytelnika, a już fana fantasy na pewno!

„Kto to powiedział, że jeśli drzwi są zamknięte, to spróbuj oknem. Jeśli okno jest zamknięte, to cóż – wybij je. A jak nie będzie się dało go wybić, to poszukaj cholernego młota i zrób nowe.”

Kylie Galen od początku swojego pobytu w Wodospadach Cienia nie ma lekko. Dochodzenie do tego kim jest, zajmuje jej dużo czasu, a gdy już poznaje prawdę, wcale nie jest lepiej. Pojawiają się nowe niewiadome, z którymi musi sobie poradzić. Serce Kylie również płata jej figle. W końcu musi zadecydować, do kogo tak naprawdę skieruje swoją miłość. Lucas stara się ze wszystkich sił wytłumaczyć błąd jaki popełnił, a Derek stara się być przy Kylie w trudnych chwilach. Kylie stawia przed sobą nowe cele, które pragnie spełnić. Czy jej się uda? Czy w końcu będzie szczęśliwa?

Tak, to koniec „Wodospadów Cienia”, a przynajmniej koniec opowieści o Kylie Galen. Dobrnęliśmy do zakończenia serii i oczywiście należy jej się podsumowanie. Wszystkie części darzę jednakową miłością. Pokochałam Wodospady od pierwszego tomu, a „Wybrana o zmroku” tylko podkreśla piękno tej serii. Wszystko jest tak jak powinno być, wszystko jest na miejscu. Język, styl, bohaterowie – to wszystko okrywa się prawdziwą magią. Magią, która sprawia, że o tych książkach nie da się zapomnieć. „Wybrana o zmroku” jak i poprzednie części są przesiąknięte tajemnicą. Szukanie odpowiedzi na kolejne pytania sprawia, że książka wciąga, lub wręcz pochłania w całości.

Autorka pokazała, że da się utrzymać poziom przy tylu tomach. W tej serii nie ma złej części. Każda z nich jest wyjątkowa, każda ma swój urok i naprawdę, w każdej można się zakochać. „Wybrana o zmroku” jest idealnym podsumowaniem całej serii. Odpowiadamy sobie na postawione wcześniej pytania, a to jest chyba najważniejsze. Dla fanów paranormal romance, w końcu staje się jasne z kim Kylie spędzi resztę swojego życia, a przynajmniej takie możemy snuć domysły. Książka kończy się nową misją, nowym celem, którego spełnienie możemy sobie jedynie wyobrazić.

Czy czuję niedosyt po przeczytaniu „Wybranej o zmroku”? Muszę powiedzieć, że nie. Książka kończy się w idealnym momencie i choć pozostawia otwartą furtkę do kolejnej części, czy serii to ja akceptuję takie zakończenie. Jak już wcześniej wspomniałam jest idealnym podkreśleniem całej serii, którego nie dałoby się lepiej wymyślić.

„Wybraną o zmroku” polecam nie tylko miłośnikom paranormal romance, fantasy, lecz również wszystkim czytelnikom, którzy darzą sympatią książki młodzieżowe. Nie da się zaprzeczyć, że „Wodospady Cienia” to seria młodzieżowa, ale choć nie zaliczam się już do młodzieży, uwielbiam te książki i będę je polecać naprawdę wszystkim. A jak miło jest się dowiedzieć, że powstanie kolejna seria, która przybliży nam innego bohatera Wodospadów Cienia. Czekacie?


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Feeria Young!


Link do recenzji: tom 1 "Urodzona o północy", tom 2 "Przebudzona o świcie", tom 3 "Zabrana o zmierzchu", tom 4 "Szepty o wschodzie księżyca".


8 komentarzy:

 1. Kurczę chciałabym się w końcu za tę serię wziąć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam całą serię! Jak już się wciągniesz, to przeczytasz całość :)

   Usuń
 2. Przeczytałam już całą :3 nie mogę doczekać się wodospadów cienia po zmroku <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc z kim w końcu była Kylie? Właśnie skończyłam czytać szepty o wschodzie księżyca i nie mogę czekać na odpowiedź do jutra, to pytanie za bardzo mnie nurtuje, więc proszę o spoiler

   Usuń
 3. Jeszcze przede mną ostatnia część, ale po przeczytaniu recenzji jeszcze bardziej nie mogę się doczekać kiedy będę mogła ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przede mną jeszcze pierwsza część tej serii, ale zdecydowanie mam w planach ją przeczytać. Skoro mówisz, że nie ma w niej złej części, to raczej powinna przypaść mi do gustu ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak tak kusisz to chyba dam się przekonać ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jedna z moich ulubionych serii młodzieżowych :)

  OdpowiedzUsuń