wtorek, 25 sierpnia 2015

Konkurs nr 2 - "Skojarzeniowe książki"

Czas na DRUGI konkurs na blogu! 
Jego tytuł brzmi SKOJARZENIOWE KSIĄŻKI. Tajemniczo? Jeżeli chcecie się przekonać, co on oznacza, zapraszam do rozwinięcia!

Dzisiaj przygotowałam dla Was bardzo lekki, i mam nadzieję fajny, konkurs. Głównie będzie on polegał na skojarzeniach. A o co dokładnie chodzi? Poniżej znajdziecie listę "podwórkowych" powiedzeń, mniej lub bardziej śmiesznych (może słyszeliście któreś?)
Waszym zadaniem będzie dopasować do każdego powiedzenia książkę. Po prostu - czytacie powiedzenie i wpisujecie pierwszą książkę jaka wam przyjdzie na myśl :) 
Mam nadzieję, że miło spędzicie czas na kojarzeniu tytułów :)
A oto lista powiedzeń:

Łyka wszystko jak młody pelikan. -
Nie taka kobieta straszna jak się umaluje. -
Ten się śmieje ostatni, co najwolniej kojarzy. -

Gdy koń się śmieje to nie ma żartów. -
Przeżywa jak stonka opryski. -
Wystroił się jak szczur na otwarcie kanału. -
Jest namiętna jak spadająca cegła. -
Twardy jak serek homogenizowany. -
Zakręcony jak słoik na zimę. -
Szał pytona w czterech aktach. -

Mylę, że zadanie jest proste i będziecie mieć niezłą zabawę przy kojarzeniu książek. Skojarzenia mogą być luźne, ale WAŻNE! Musicie napisać krótko, dlaczego właśnie ta książka wam się kojarzy z danym powiedzeniem (może być jedno zdanie).
I oczywiście każdy pisze skojarzenia do wszystkich powiedzeń :)
Dwa najbardziej trafne, kreatywne i jednocześnie zabawne skojarzenia wygrywają gadżety z logiem bloga!
Nie zapomnijcie podać swojego maila!


Powodzenia Książkomaniacy!


A to regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka Bloga oraz fanpage Książkomania, czyli ja :)
2. Fundatorem nagród jestem również ja.
3. Warunkiem uczestnictwa w „Konkursie nr 2 na blogu” jest przesłanie skojarzeń (wraz z krótkim opisem) w komentarzu oraz przestrzeganie regulaminu.
4. Wygrywają 2 osoby!
5. Każdy uczestnik konkursu przesyła jeden zestaw skojarzeń.
6. Nie wymagam byście byli obserwatorami bloga, lecz miło by było :)
7. Konkurs trwa od 25.08.2015 do 29.08.2015. Wyniki ogłoszę w ciągu 5 dni od daty zakończenia konkursu.
8. Każdy uczestnik konkursu musi podać swojego maila.
9. Zwycięzców wybiorę na podstawie własnego „widzimisię”, czyli po prostu wybiorę skojarzenia, które najbardziej mi się spodobają.
10. W konkursie mogą brać udział osoby mieszkające na terytorium Polski, nie wysyłam nagród za granicę.
11. Zwycięzcy mają 2 dni na przesłanie adresu do wysyłki. W przypadku braku odzewu nastąpi ponowne wyłonienie zwycięzcy.
12. Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu.


5 komentarzy:

 1. Zgłaszam się, bardzo przyjemny konkurs :)
  magiel.kulturalny@gmail.com
  Odpowiedzi:
  1) Łyka wszystko jak młody pelikan. - "Rok 1984" zdecydowanie. Całe społeczeństwo łyka bujdy Partii i Wielkiego Brata!
  2) Nie taka kobieta straszna jak się umaluje. - Pierwsza myśl - Telimena z "Pana Tadeusza". Do końca nie wiem czemu, po prostu wydaje mi się, że to taki typ kobiety właśnie.
  3) Ten się śmieje ostatni, co najwolniej kojarzy. - Tutaj kojarzą mi się komedie Molierowskie, np. "Skąpiec". Czytałam dawno temu, ale pamiętam że były tam przekręty, które główny bohater przeoczył i dowiedział się co się stało, jak sprawa była przesądzona!
  4) Gdy koń się śmieje to nie ma żartów. - Piotruś Pan z "Chłopców 3. Zguba"! Może się wydawać, że on jest po prostu wiecznym dzieckiem, ale kiedy zaczyna robić psikusy to najczęściej kończy się krwawo. On może się śmiać, reszta nie bardzo.
  5) Przeżywa jak stonka opryski. - Rudecka z "Trędowatej". Może nie w wyśmiewczym sensie, ale wrażliwym - przeżyła bardzo mocno swoją historię miłosną (nie chcę spoilerować!)
  6) Wystroił się jak szczur na otwarcie kanału. - Oczywiście Ron i jego szata wyjściowa z książki "Harry Potter i Czara Ognia". Wszyscy chyba pamiętamy jej opis :D
  7) Jest namiętna jak spadająca cegła. - Tutaj umieściłabym Olgierdę z "Odnaleźć swą drogę". Namiętność to na pewno nie cecha na którą poleciał przystojny nekromanta!
  8) Twardy jak serek homogenizowany. - Bachus z serii o "Kłamcy"! Niby bóg, ale jak przychodzi co do czego to wymięka ;)
  9) Zakręcony jak słoik na zimę. - Yossarian i "Paragraf 22"! Cała książka jest zakręcona i każdy bohater w niej występujący też !
  10) Szał pytona w czterech aktach. - "Otello" Szekspira - nie pamietam ile tam było aktów, ale szał bohatera był na pewno ;)

  Miły konkurs, pozdrawiam
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. W konkursie może wezmę udział, ale przychodzę z czymś innym XD
  Przepraszam, że w tym miejscu, ALE nominowałam Cię do TAGu ;)
  http://ksiazki-mitchelii.blogspot.com/2015/08/normal-0-21-false-false-false-pl-x-none_25.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się! :)
  E-mail: kinga.suder@onet.pl
  1. Łyka wszystko jak młody pelikan. - "Zmierzch" Ojciec Belli łykał wszystkie jej kłamstwa na temat chłopaka oraz jest życia. :)
  2. Nie taka kobieta straszna jak się umaluje. - "Oddam ci słońce" Mama bohaterów miała swoje święte miejsce - toaletkę, a to może makijaż sprawiał, że nie była taka straszna jak się później okazało.
  3. Ten się śmieje ostatni, co najwolniej kojarzy. - "Córka dymu i kości" Oczywiście pierwszorzędnie
  4. Gdy koń się śmieje to nie ma żartów. - "Alicja w krainie czarów" Tak myślę, że najlepiej obrazowałby to powiedzenie "zdziczały" zając przy stole przy podwieczorku.
  5. Przeżywa jak stonka opryski. - "DUFF" bohaterka aż za bardzo przeżywała to co powiedział na jej temat chłopak. :)
  6. Wystroił się jak szczur na otwarcie kanału. - "Harry Potter i czara ognia" Neville podczas balu, ubrał przeogromną muchę pod brodą. :D
  7. Jest namiętna jak spadająca cegła. - "Pora na życie" wybrałam ją dlatego, że główna bohaterka miała w zanadrzu wiele cienkich ripost. :D
  8. Twardy jak serek homogenizowany. - "Zostań jeśli kochasz" Mia była bardzo delikatną osobą i takie pierwsze moje skojarzenie.
  9. Zakręcony jak słoik na zimę. - "Dni krwi i światła gwiazd" W głowie od razu mam Zuzannę, zawsze zakręconą i roztargnioną. :)
  10. Szał pytona w czterech aktach. - "Poradnik pozytywnego myślenia" skojarzył mi się wybuch gniewu Pata, po przeczytaniu książki Hemingwaya.

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Łyka wszystko jak młody pelikan. – Pierwsze skojarzenie „Harry Potter i Komnata Tajemnic’ – Crabbe, który wszystko je – łyka. Nawet latające babeczki.
  2. Nie taka kobieta straszna jak się umaluje. – „Bez mojej zgody”. Anna i Kate zawsze kłóciły się o kosmetyki, lecz kiedy zaczynały się wzajemnie malować, złość mijała i znów były najlepszymi siostrami.
  3. Ten się śmieje ostatni, co najwolniej kojarzy. – „Zmierzch’ Ojciec Belli, który przez tyle czasu nie zauważył, że Jacob jest wilkołakiem, a Edward wampirem.
  4. Gdy koń się śmieje to nie ma żartów. – „Jutro. Kiedy zaczęła się wojna.” Grupka przyjaciół, która została sama podczas wojny szukała sposobów, by znów na ich twarzach były uśmiechy. Lecz nawet najlepsze dowcipy nie potrafiły ich rozweselić.
  5. Przeżywa jak stonka opryski. – „Przypadkowe szczęście”. Bohaterka strasznie przeżywała to, chłopak nie chciał się z nią ‘kochać’ dlatego, że chciał jej udowodnić, że znaczy dużo więcej o czym ona nie wiedziała.
  6. Wystroił się jak szczur na otwarcie kanału. – I znowu „Harry Potter i Czara Ognia”. Szata wyjściowa Rona na bal.
  7. Jest namiętna jak spadająca cegła. – „50 twarzy Greya”. Anastasia nie była jakoś szczególnie namiętna, ale jednak zawróciła w głowie maniakowi seksualnemu.
  8. Twardy jak serek homogenizowany. – Emma z „Oddechów’ wygląda na silną i twardą dziewczynę, a tak naprawdę nie radzi sobie ze swoim życie i powoli się załamuje.
  9. Zakręcony jak słoik na zimę. – Historia rodziny Rusha i zespołu Slacker Demon z książek Abbi Glines, gdzie prawie każdy z każdym jest przyrodnim rodzeństwem.
  10. Szał pytona w czterech aktach. – „Duff. Ta brzydka i gruba.” Napad złości pijanego ojca Bianki, kiedy był u niej Wesley.

  kszczepanska20003@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się :)
  E-mail: powerless251298@wp.pl
  Baner: https://plus.google.com/116464160670968465442/posts/XjqnCtiQj9d

  1. Łyka wszystko jak młody pelikan- Orgon ze "Świętoszka"
  2. Nie taka kobieta straszna jak się umaluje- Mary z "Czerwonej Królowej" Należała do czerwonych, którzy byli dobrzy, a przemalowali ją na srebrną- złą, która nigdy nie była.
  3. Ten się śmieje ostatni, co najwolniej kojarzy- "Zdrada". Przyjaciele Czarownicy z Dephende nie zorientowali się, że wróg buntuje ich przeciw niej.
  4. Gdy koń się się śmieje to nie ma żartów- "Furie". Kiedy one wkroczą do akcji, to nie ma żartów.
  5. Przeżywa jak stonka opryski- Rose z "Akademii Wampirów". Zawsze dramatyzuje i wszystko przeżywa.
  6. Wystroił się jak szczur na otwarcie kanałów- "Rywalki". Tam wszystkie panie miałe piękne, strojne suknie. Każdy by im ich pozazdrościł.
  7. Jest namiętna jak spadająca cegła- Telimena z "Pana Tadeusza".
  8. Twardy ja serek homogenizowany- "Srebrna Kula"- Carl. Najpierw zgrywał bohatera, a jak przyszło co do czego to błagał o litość.
  9. Zakręcony jak słoik na zimę- Caroline z "Pamiętników Wampirów". Zawsze pogodna z dobrymi i zabawnymi pomysłami. Zawsze pozytywnie zakręcona.
  10. Szał pytona w czterech aktach- "Skąpiec". Nie wiem dokładnie dlaczego to mi się skojarzyło, ale zapewne przez ten szał :)

  OdpowiedzUsuń