poniedziałek, 26 października 2015

Czytaj PL! czyli promujemy czytelnictwo w PolsceKochani Książkomaniacy!

Dziś chciałabym Wam przedstawić akcję promującą czytelnictwo w Polsce – CZYTAJ PL!

Akcja już trwa od 1-go października i może niektórzy o niej słyszeli. Kończy się 31-go października, czyli już niedługo, ale jest jeszcze czas, by wziąć w niej udział.

A o co dokładnie chodzi? Już tłumaczę…

CZYTAJ PL! to akcja, która ma na celu promowanie czytelnictwa w Polsce. Jest to akcja na bardzo szeroką skalę i mam nadzieję, że udana.

Na ulicach największych Polskich miast: Kraków, Gdańsk, Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice stoją wypożyczalnie darmowych e-booków. W każdym z nich można wypożyczać na 1 miesiąc jedną z dwunastu książek!
Aby móc wypożyczyć książkę należy pobrać darmową aplikację mobilną Czytaj PL! po czym wystarczy zeskanować przy jej pomocy kod QR, który znajduje się na plakacie przy okładce danej książki. Proste! Książki czytamy na smartfonach lub tabletach.

Tytuły jakie można wypożyczać to:
1. „Arena szczurów” Marek Krajewski
2. „Kasacja” Remigiusz Mróz
3. „Inna dusza” Łukasz Orbitowski
4. „Złe psy. W imię zasad” Patryk Vega
5. „Notebook” Tomasz Lipko
6. „Kolos” Finna Alnaesa
7. „Jak przestałem kochać design” Marcin Wichy
8. „Otchłań” Robert J. Szmidt
9. „Ostatnia Artstokratka” Evžen Bočk
10. „Zaduch” Marta Szarejko
11. „Obietnica Łucji” Dorota Gąsiorowska
12. „Longin. Tu byłem” Marcin Prokop

Darmową aplikację Czytaj PL! można pobrać w sklepach App Store i Google Play. Więcej informacji o akcji znajdziecie na stronie www.czytajPL.pl. We wszystkich miastach drogę do ciytylightów z najlepszymi książkami pomoże czytelnikom znaleźć aplikacja mobilna jakdojade.pl. 


Mam nadzieję, że znajdą się czytelnicy, którzy już wzięli udział w akcji jak i tacy, którzy jeszcze dziś znajdą w swoich miastach wypożyczalnie.  


Promujmy czytelnictwo i pokażmy, że Polska czyta książki!!!

4 komentarze:

 1. Akcja jak najbardziej potrzebna! Kiedy tylko słyszę, że Polacy rocznie czytają jedną książkę lub nie czytają ich wcale... To jakaś okropność. Nasz naród najwyraźniej potrzebuje jak najwięcej takich przedsięwzięć ;)

  Pozdrawiam,
  czytanienaszymzyciem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się ta akcja, niestety do najbliższego miasta (Katowic konkretnie) mam jakieś 40km :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również żałuje, że tak daleko mam do jakiekolwiek punktu, gdzie mogłabym taką pozycję wypożyczyć. Jednak akcja świetna ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ta.. Słyszałam o tej akcji, ale najbliższy punkt jest ok. 100km (Kraków), więc siłą rzeczy ciężko jest wypożyczyć, a potem oddać :)

  OdpowiedzUsuń