wtorek, 1 września 2015

Konkurs nr 2 - WYNIKI

A więc przyszedł czas na ogłoszenie wyników!
Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu! Wasze skojarzenia były naprawdę super! Nie myślałam, ze się tak ubawię przy czytaniu!

Żeby za bardzo nie przeciągać, od razu ogłoszę dwóch szczęśliwców, do których powędrują gadżety od Książkomanii!
A są nimi:

kinga.suder@onet.pl i jej skojarzenia:
1. Łyka wszystko jak młody pelikan. - "Zmierzch" Ojciec Belli łykał wszystkie jej kłamstwa na temat chłopaka oraz jest życia. :)
2. Nie taka kobieta straszna jak się umaluje. - "Oddam ci słońce" Mama bohaterów miała swoje święte miejsce - toaletkę, a to może makijaż sprawiał, że nie była taka straszna jak się później okazało.
3. Ten się śmieje ostatni, co najwolniej kojarzy. - "Córka dymu i kości" Oczywiście pierwszorzędnie
4. Gdy koń się śmieje to nie ma żartów. - "Alicja w krainie czarów" Tak myślę, że najlepiej obrazowałby to powiedzenie "zdziczały" zając przy stole przy podwieczorku.
5. Przeżywa jak stonka opryski. - "DUFF" bohaterka aż za bardzo przeżywała to co powiedział na jej temat chłopak. :)
6. Wystroił się jak szczur na otwarcie kanału. - "Harry Potter i czara ognia" Neville podczas balu, ubrał przeogromną muchę pod brodą. :D
7. Jest namiętna jak spadająca cegła. - "Pora na życie" wybrałam ją dlatego, że główna bohaterka miała w zanadrzu wiele cienkich ripost. :D
8. Twardy jak serek homogenizowany. - "Zostań jeśli kochasz" Mia była bardzo delikatną osobą i takie pierwsze moje skojarzenie.
9. Zakręcony jak słoik na zimę. - "Dni krwi i światła gwiazd" W głowie od razu mam Zuzannę, zawsze zakręconą i roztargnioną. :)
10. Szał pytona w czterech aktach. - "Poradnik pozytywnego myślenia" skojarzył mi się wybuch gniewu Pata, po przeczytaniu książki Hemingwaya.

oraz

magiel.kulturalny@gmail.com i takie oto skojarzenia:
1) Łyka wszystko jak młody pelikan. - "Rok 1984" zdecydowanie. Całe społeczeństwo łyka bujdy Partii i Wielkiego Brata!
2) Nie taka kobieta straszna jak się umaluje. - Pierwsza myśl - Telimena z "Pana Tadeusza". Do końca nie wiem czemu, po prostu wydaje mi się, że to taki typ kobiety właśnie.
3) Ten się śmieje ostatni, co najwolniej kojarzy. - Tutaj kojarzą mi się komedie Molierowskie, np. "Skąpiec". Czytałam dawno temu, ale pamiętam że były tam przekręty, które główny bohater przeoczył i dowiedział się co się stało, jak sprawa była przesądzona!
4) Gdy koń się śmieje to nie ma żartów. - Piotruś Pan z "Chłopców 3. Zguba"! Może się wydawać, że on jest po prostu wiecznym dzieckiem, ale kiedy zaczyna robić psikusy to najczęściej kończy się krwawo. On może się śmiać, reszta nie bardzo.
5) Przeżywa jak stonka opryski. - Rudecka z "Trędowatej". Może nie w wyśmiewczym sensie, ale wrażliwym - przeżyła bardzo mocno swoją historię miłosną (nie chcę spoilerować!)
6) Wystroił się jak szczur na otwarcie kanału. - Oczywiście Ron i jego szata wyjściowa z książki "Harry Potter i Czara Ognia". Wszyscy chyba pamiętamy jej opis :D
7) Jest namiętna jak spadająca cegła. - Tutaj umieściłabym Olgierdę z "Odnaleźć swą drogę". Namiętność to na pewno nie cecha na którą poleciał przystojny nekromanta!
8) Twardy jak serek homogenizowany. - Bachus z serii o "Kłamcy"! Niby bóg, ale jak przychodzi co do czego to wymięka ;)
9) Zakręcony jak słoik na zimę. - Yossarian i "Paragraf 22"! Cała książka jest zakręcona i każdy bohater w niej występujący też !
10) Szał pytona w czterech aktach. - "Otello" Szekspira - nie pamietam ile tam było aktów, ale szał bohatera był na pewno ;)


Gratuluję Wam serdecznie, a wszystkich zapraszam na kolejne konkursy, które już niebawem.

Już pisze maile do zwycięzców! Macie 2 dni na przesłanie adresów :) 

7 komentarzy: