niedziela, 26 lipca 2015

"Dar" James Patterson & Ned Rust

Autor: James Patterson, Ned Rust
Tytuł oryginalny:
Witch & Wizard: The Gift
Seria Czarodzieje. Część Druga
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 10 października 2014

Liczba stron: 369
Kategoria: fantasy, literatura młodzieżowa 

Moja ocena: 8/10


Czarownica z Darem.


Odkąd tylko dowiedziałam się, że seria „Czarodzieje” jest przepełniona magią i tajemnicą, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Nie zawahałam się nawet ani chwili. Pierwszą część pochłonęłam zaledwie w jeden dzień. Drugą część – „Dar” również przeczytałam szybko, gdyż od tych książek po prostu nie można się oderwać.

„Kolejna tajemnica w tajemnicy w środku innej tajemnicy.”

Whit i Wisty po ucieczce z więzienia i szpitala muszą stawić czoło Nowemu Ładowi, a ściślej mówiąc przywódcy Nowego Ładu – Temu Który Jest Jedyny. To on pragnie zawładnąć wszystkimi mocami, a na drodze ku tej doskonałości stoi mu rodzeństwo Wszechdobrych. Wisty posiada Dar, którego tak bardzo pożąda Ten Który Jest Jedyny. Whit odkrywa w sobie nowe zdolności. Rodzeństwo odnajduje rodziców, jednak nie mogą się długo nacieszyć rodzinnym szczęściem. Do czego posunie się Ten Który Jest Jedyny by odebrać Dar? Czy Whitowi i Wisty uda się ocalić Wolne Terytorium?

Magia, tajemnica, intryga i jeszcze raz magia. „Dar” jest kontynuacją serii „Czarodzieje” i zdecydowanie trzyma poziom swojej poprzedniczki. Autorzy zadbali o każdy szczegół, by przepełnić książkę tajemnicą. Intrygi, spiski i wiele dwuznacznych rozmyślań – czasami miałam wrażenie, że już wiem co się zaraz wydarzy, że wiem, dlaczego tak się dzieje, a tu bum! Autorzy zmieniają całkiem tor wydarzeń, rozmyślań i nic do końca nie jest pewne. Pewne jest tylko, że dwójka głównych bohaterów – Wisty i Whit – przeżyje, bo to w ich osobie pisana jest książka. Ale z tą jedną wiadomą można sobie poradzić.

Bohaterowie się zmieniają. Są teraz silniejsi, pewniejsi siebie i swoich możliwości. Nie wiemy, do końca kto jest zdrajcą, a kto sprzymierzeńcem. Nie wiemy, czy to co czytamy jest iluzją stworzoną przez Tego Który Jest Jedyny, czy rzeczywistością. I za to właśnie pokochałam „Czarodziejów”. Część pierwsza, jak również „Dar” bardzo intrygują i sprawiają, że nie można przerwać czytania.

„Jeśli jest coś, czego muszę cię nauczyć, to: nigdy nie bagatelizuj ludzkiej twórczości. Muzyka, sztuki plastyczne, film, literatura, wszystko to (…) niesamowita energia. To siła życiowa.”

Każda książka powinna uczyć, w mniejszym lub większym stopniu. Myślę, że „Dar” zawiera w sobie lekcje, które zapamiętamy i będziemy się nimi kierować w życiu. Książka jest naprawdę godna polecenia. Ostatnio bardzo wkręciłam się w tematykę magii i wiem, że istnieje spora grupka czytelników, którzy uwielbiają książki o magii i czarodziejstwie. A razem z Whitem i Wisty czarów nie zabraknie.


Za egzemplarz recenzencki książki dziękuję Wydawnictwu Albatros.


Link do recenzji części pierwszej.

 

7 komentarzy:

 1. Już od jakiegoś czasu chcę się zapoznać z tą serią, tematyka bardzo w moim guście, a i opinie pozytywne. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli ta książka jest o magii i czarodziejstwie, to z pewnością muszę ją przeczytać :)

  Zostałaś nominowana do LBA :)
  Odpowiedz, jeśli znajdziesz chwilę
  http://w-krolestwie-slow.blogspot.com/2015/07/liebster-blog-award-3-4.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem, czy się skuszę... Nie jest to zupełnie książka w moich klimatach, ale z drugiej strony coraz częściej sięgam po takie 'nie moje' klimaty, więc kto wie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa książek pisanych przez dwóch autorów... Nie wiem tylko, co przeczytać jako pierwsze. To, czy "Will Grayson, Will Grayson". Jak myślisz?

  Zapraszam do mnie: www.przerwa-na-ksiazke.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tego co przeczytałam to chyba muszę sięgnać po tą pozycję. :) Nominowałam Cię do LBA, więcej informacji tutaj: http://hopeinbooks.blogspot.com/2015/08/liebster-blog-award-2-3.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa pozycja.

  Pozdrawiam:*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. świetna książka,właśnie czytam
  http://skucinskaemilia.blog.pl/niedlaczadu/

  OdpowiedzUsuń