sobota, 6 grudnia 2014

*** Mikołajkowy Konkurs ***


Zapraszam na Mikołajkowy Konkurs, w którym do wygrania jest najnowsza część Wodospadów Cienia - "Zabrana o zmierzchu" C. C. Hunter.  Aby wygrać książkę musicie:

1. Polubić stronę organizatora (TU) oraz sponsora TU i TU.
2. Odpowiedzieć na pytanie konkursowe (w komentarzu):
Jaką postacią nadnaturalną chciałabyś/chciałbyś być i dlaczego?


Konkurs trwa do 14.12.2014 do godz. 20:00. Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 24 godzin od zakończenia konkursu!

W komentarzu zostawcie swojego maila.

Książkę wygra osoba, której odpowiedź najbardziej mi się spodoba. Nagrody nie wysyłam za granicę, dlatego też uczestnicy konkursu muszą posiadać adres korespondencyjny na terenie Polski.

Życzę powodzenia!!


6 komentarzy:

 1. Po przeczytaniu na razie tylko pierwszej części serii stwierdzam, że najbardziej chciałabym być wampirem.
  Oczywiście jest jeden minus, który od razu rzuca się w oczy- a mianowicie lodowata skóra. Jednaj z drugiej strony jak o tym myślę to jest to plusem, gdyż zostawiło by przy mnie tylko prawdziwych przyjaciół. Bo dla tych osób nie liczy się, że jestem zimna, lecz mój charakter.
  Uważam, że moce jakie posiada wampir są bardzo przydatne. Super słuch i szybkość nie raz znalazłyby zastosowanie. Moce wampira poza własnymi korzyściami, to pomogłyby w ratowaniu świata, czy obronie przyjaciół.
  A jeżeli chodzi o picie krwi- no tak uważam, że dla mnie jako wampira byłoby to rzeczą naturalną. Tylko skąd ją zdobyć o to jest pytanie. Chyba trzeba się wybrać do Wodospadów Cienia. :)
  Wybrałam tą istotę, bo bardzo polubiłam Dellę. Na początku historii Kylie uważa, że jest ona dość dziwna. Jednak z upływem czasu zdaje sobie sprawę, że to tylko pierwsze wrażenie, a gdy ją bliżej poznała dowiedziała się jaka jest naprawdę. Della to naprawdę "ciepła" postać, która została skrzywdzona w dzieciństwie, dlatego może się wydawać, że mówi to co myśli. Jednak jej otwartość jest jak najbardziej cechą pozytywną. Jest ona silną bohaterką, dla której na pierwszym miejscu są przyjaciele.
  Też chciałabym być taka jak ona, albo chociaż mieć możliwość przyjaźni z nią. :)
  E-mail: yumi18@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam wiele książek, w których była mowa o istotach nadprzyrodzonych. Jednak najbardziej zainteresowałam się "dragonami", o których dowiedziałam się z książki S.Jordan pt."Niewidzialna". Moim największym marzeniem od zawsze było latanie, a dragoni mają skrzydła, więc zapewne dlatego najbardziej chciałabym być dragonką. Mało tego każdy dragon miał jakąś szczególną umiejętność. Główna bohaterka - Jacinda - potrafiła ziać ogniem. Jako "ognioziejka" była bardzo cenna dla swojego stada. Ze wszystkich wymienionych w książce to jej umiejętność podobała mi się najbardziej. Wypadałoby jeszcze wspomnieć, że dragoni potrafili zamieniać się w ludzi, więc będąc dragonką nie musiałabym unikać towarzystwa ludzi. Uważam, że bycie jedną z dragonów byłoby wspaniałe.
  E-mail: marta.t2000@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Postacią, w którą miło by było się przemienic to Dobra Wróżka z Kopciuszka. Ona jako jedyna ujęła się za biedną dziewczyną i spełniła jej marzenie o pójściu na bal, na którym poznała księcia. Dobra Wróżka (czy też matka Chrzestna jak niektórzy mówią) to nadzieja, to pomocna dłoń. Ona jedna wiedziała jak ciężko żyje się Kopciuszkowi i jaką radośc sprawi jej, kiedy poczuje się piękna. Dzięki jej pomocy życie Kopciuszka się odmieniło i stało szczęśliwe. Ja równiez staram się pomagac potrzebującym dzieciom ale jeszcze daleka droga przede mną, żeby czuc satysfakcję.
  anna303@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaką postacią nadnaturalną chciałabyś/chciałbyś być i dlaczego?

  Może i mój wybór nie jest oryginalny, ale chciałabym być wampirzycą.
  Uwielbiam książki o wampirach. Bardzo inspirują mnie te postacie.
  Mrok czający się w ich duszach, ciągła walka z własnymi demonami, to coś z czym warto walczyć.
  Buntownicy, piękni i wiecznie młodzi.
  Myślę, że miałabym z wampirami wiele wspólnego. Sama licznie borykam się z własnymi słabościami, które dają mi siłę, zatem godnie reprezentowałabym klan wampirów. Ponadto mam ciemne oczka i ciemne włosy, więc byłabym dobrym kandydatem! :D No i prowadzę nocny tryb życia...
  Ale co najbardziej pociąga mnie w wampirach? Mianowicie ich cięty język. W każdej szanowanej literaturze o wampirach, spotykamy się z mocnymi charakterologicznie postaciami. Kocham ich za to. :)
  A więc reasumując : mrok, tajemnica, długowieczność i walka = wampirza siła!


  Dodam jeszcze, że chciałabym przeczytać tą serię, dlatego mam cichą nadzieję, że wygram i kupię sobie poprzednie części! Ponieważ, są to książki z mojego ulubionego gatunku! :)

  elzbietaszaranek@interia.pl

  OdpowiedzUsuń

 5. Najbardziej chciałabym być czarownicą.

  Bycie czarownicą nie jest takie trudne jak bycie np. wampirem, gdzie trzeba krzywdzić, a nawet zabijać niewinnych ludzi tylko po to aby przetrwać. Osoba władająca magią zawsze ma wybór - może ją wykorzystać w dobrym celu albo złym.
  Oczywiście ja wybrałabym pierwszą opcję. Dzięki swoim zdolnościom starałabym zmienić ten świat na lepsze, sprawić aby zapanował ład i harmonia. Myślę że bycie czarownicą to naprawdę świetna sprawa, przy czym można się również wiele nauczyć.

  e-mail: marta08@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Może jest to dość nie typowy wybór postaci, ale zawsze chciałam wiedzieć jak to jest być Nocnym Łowcą.
  Już sam fakt bycia pół-aniołem jest iście ekscytujące. Jednak to nie wszystko. Podczas czytania książek autorstwa Cassandry Clare zawsze podziwiałam ich oddanie sprawie. Dziennie, przez tysiące lat walczą z demonami, aby utrzymać pokój w świecie Cieni i ochronić siebie i naszą cywilizacje.
  Jestem osobą która w jakiś sposób stara się pomagać, a jako wojownik anioła Razjela myślę, że w pełni mogłabym się realizować w tym zadaniu.
  Idąc dalej, będąc Nocnym Łowcą byłabym w pełni zapoznana z ich kulturą. Jest ona dość nie typowa i całkowicie różni się od naszej. Ich dobór kostiumów do uroczystości lub samo obchodzenie jest można powiedzieć pięknie i w pełni zaplanowane, zgodnie z tradycją,
  Myślę, że stanie się Nocnym Łowcą to świetna sprawa. Wkraczając w ich świat chroniłabym ludzkość przed czyhającymi wciąż mrocznymi siłami, posiadałabym niesamowitą rodzinę na których zawsze mogłabym liczyć.
  To oni nauczyliby mnie co to znaczy prawdziwa przyjaźń, miłość, oddanie, sprawiedliwość.
  PS. Nie zapominajmy o runach które zapewniają niezwykłą moc :)

  e-mail: sara.d98@interia.pl

  OdpowiedzUsuń